Bilgisayardan Instagram Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram mobil uygulama olarak, kurallarından taviz vermeden yoluna devam ediyor. Bu kurallardan en katısı da yalnızca mobil cihazlar üzerinden ve Instagram uygulaması ile fotoğraf paylaşımına izin veriyor olması. Ancak geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yapılan bir açıklamada, Instagram’ın mobil sitesi üzerinden de paylaşım yapılabileceği duyruldu.

Durum böyle olunca, bilgisayar üzerinden Instagram paylaşımının da yolu açılmış oluyor. Nasıl mı? Instagram’a bilgisayarınızı mobil cihazmış gibi göstererek. Tarayıcınızdan Instagram’ın sayfasına girin ve sağ tık yapıp “İncele” deyin. Açılan barda, sol kısımda bulunan Mobil/PC seçeneğini “Mobil” yaparak, Instagram’da fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagram bu açığın mutlaka farkındadır. Bu durum sanki Instagram’ın yakın bir zamanda bilgisayarlar üzerinden de fotoğraf paylaşımına hazırlandığını gösteriyor gibi. Her ne kadar mobilden vazgeçmese de kullanıcılarından gelen talepler, Instagram’ı böyle bir değişikliğe sürüklemiş olabilir.

Mobil web sitesi üzerinden özel mesaj göndermek ya da hikayeler özelliğini kullanmak henüz mümkün değil. Tabi Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan filtreler de mobil site üzerinden henüz kullanıma açık değil. Ancak, şu çok açık görünüyor ki Instagram yeni sürprizleri ile gelmeye hazırlanıyor.

Özellikle sosyal medya yöneticileri için artık elde telefon ile paylaşım yapma telaşı sona erecek gibi.