Toplu Mail Nedir? Avantajları Nelerdir?

Toplu mail servisi ile müşterilerinize ve üyelerinize yeni ürünleriniz, kampanyalarınız ve tüm duyurularınızı tek bir kontrol paneli üzerinden e-posta gönderimi yapabileceğiniz mailing servisidir.

E-posta pazarlaması günümüzde pek çok yeni pazarlama kanalının ortaya çıkmasına rağmen hala daha önemini kaybetmemiştir. Dünyada, dijital pazarlama alanında çalışan pazarlamacıların %59’u “En Yüksek Yatırım Garantisi” olarak mail marketing çalışmalarını tercih etmektedir.

toplu mail gönderimi

Toplu mail gönderimi ile doğrudan hedef kitleniz olan müşterilerinize yeni ürün ve kampanyalarınız ile ilgili reklam mailleri göndererek, en uygun maliyetle en yüksek dönüşüm oranlarına sahip olabilirsiniz.

E-Posta Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Web sitenize ya da işletmenize üye olan kullanıcıların e-posta adreslerini, kullanmakta olduğunuz toplu mail servisine yüklemeniz gerekmektedir. Ardından yapmak istediğiniz duyuruya özel bir tasarım ile tüm kullancılarınıza aynı anda binlerce e-posta göndererek, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

mail marketing

E-Posta Pazarlamasının Avantajları Nelerdir?

Özellikle dijital pazarlama çalışmalarında, bütçeyi en ekonomik bir şekilde kullanmanın yolu en doğru ve ilgili hedef kitleye ulaşmaktır. E-posta pazarlaması ile işletmenize ya da web sitenize üye olan kullanıcılar, içeriklerinize ya da ürün ve hizmetlerinize ilgi duyduğu için yapacağınız mail gönderimi en alakalı ve ürünlerinizi satın almaya en yakın kişilere ulaşacağı için başarı oranı da diğer reklam kanallarına göre daha yüksek olacaktır. Kısaca toplu mail servislerinin avantajlarını şu şekilde ifade edebiliriz;

  • Şirketler, dikkat çekici bir mail tasarımı ile aynı anda binlerce müşteriye ulaşabilir.
  • Hedef kitleler segmente edilerek, tıklama oranı daha yüksek kullanıcılara ulaşılabilir.
  • Reklam çalışmaları için harcayacağınız zamandan tasarruf edilebilir.
  • Google ya da Facebook gibi dijital reklam kanallarına göre daha uygun maliyetlidir.
  • Mail açma, tıklama ve satın alma gibi kullanıcı hareketlerini raporlanabilir.
e-posta pazarlaması

Siz de işletmeniz için en yüksek dönüşüm oranları ile reklam çalışması yapmak istiyorsanız Vargonen Toplu Mail Servisine göz atabilirsiniz.