YouTube Ofisine Silahlı Saldırı Düzenlendi (GÜNCELLEME)

Dünyanın en büyük video içerik sitesi YouTube’un Kaliforniya’daki ofisine silahlı saldırı düzenlendi.

Google’ın bünyesinde bulunan dünyanın en büyük video içerik sitesi YouTube’ın Kaliforniya’daki ofisinde silahlı saldırı gerçekleşti. İlk belirlemelere göre saldırganın bir kadın olduğu ve yaklaşık 10 kişinin yaralandığı açıklandı.

Google resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada saldırı olayı doğrulanırken, güvenlik güçlerinin çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Silahlı saldırı sonrası tüm bina tahliye edilirken, operasyonun sürdüğü açıklandı. Yaşanan silahlı saldırının bir terör saldırısı olup olmadığı araştırılıyor….

YouTube’da çalışan bir ürün müdürü Sherman, attığı tweette: “Biz toplantı yapıyorduk ve sonra insanların koştuğunu duyduk. İlk olarak deprem oldu diye düşündük.”

Bir diğer YouTube çalışanı olan Vadim Lavrusik, kendisinin ve meslektaşlarının ofiste olduklarını ve olayın ardından koşarak ofislerin dışına çıktıklarını söyledi.

FBI’ın San Francisco Bölümü sözcüsü Cameron Rogers Polan, “durumu yakından takip ettiğini” ve San Bruno polisi ile temas halinde olduğunu söyledi.

4 binadan oluşan YouTube ofisinde yaklaşık 1700 kişi çalışıyor.

Saldırsı sonrası Twitter’dan bir video yayınlandı;

Google’dan YouTube Saldırısı ile İlgili 2. Açıklama Geldi

Olaydan 1 saat sonra Google resmi Twitter hesabından 2. bir açıklama geldi

“Yerel yetkililer ve hastanelerle koordineli olarak çalışmaya devam ediyoruz. Güvenlik ekibimiz, binaları boşaltmak ve bölgedeki çalışanlarının güvenliğini sağlamak için yetkililerle yakından çalışıyor.”

>> GÜNCELLEME

Saldırganın kadın olduğu kesinleşti. Son yapılan açıklaya göre 1’i ağı 3 yaralı var. Saldırı kesin olarak terör saldırı olmadığı açıklandı. San Bruno polisi, olayın şirket içi bir tartışmadan çıkmış olabileceğini belirtti. Saldırganın kimliği henüz belirlenebilmiş değil.

Saldırı ile ilgi çalışmalar ve operasyon devam ediyor…

>> SON GÜNCELLEME

Polis ekipleri, saldırganın etrafa 20 – 25 el ateş ettiğini ve ardından intihar ettiği açıklandı. Son bilgiye göre, saldırı sonucunda 1’i ağır 3 yaralı var.

Bu Yazıyı Beğendin mi?

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 80.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 20.000000%